Anja Rubik od lat znana jest z ostrego i ciętego języka. W bardzo wyrazisty i prosty sposób wyraża siebie i swoje poglądy. Nie boi się mówić otwarcie o tym co myśli, nie ma problemów z mówieniem „Nie”. Często pokazuje się na różnych manifestacjach dotyczących praw kobiet. Nic więc dziwnego, że wpadła na pomysł i stworzyła #SEXEDPL.  Zobaczcie filmik, w którym znane gwiazdy mówią otwarcie o seksie!

Anja mówi NIE

Super modelka wielokrotnie powtarzała w rożnych wywiadach, że bardzo ważna jest edukacja seksualna. W ostatnich wywiadach podkreśliła, że obecny rząd nie robi nic aby poprawić edukację seksualną wśród młodzieży. Omija także temat antykoncepcji. Na takie zachowanie odpowiedziała Anja Rubik, zapraszając do współpracy różne znane osoby.
Nie mogę sobie wyobrazić, żeby Polki nie miały tych samych praw, co kobiety na całym świecie. To przykre, bo Polska była w dobrym momencie. Cofamy się – mówiła Anja Rubik podczas manifestacji 8 marca na pl. Konstytucji.

Modelka apelowała do premier Beaty Szydło  – 10 lat temu miałyśmy więcej praw, byłyśmy bardziej swobodne. W rządzie większość stanowią mężczyźni, a pani premier nie stoi po naszej stronie. To przykre, że musimy wykorzystywać ten dzień, święto kobiet, do protestów. Chcę wspierać kobiety i dać im otuchy – powiedziała Rubik.

Już w marcu zapowiedziała, że zajmie się sprawami polskich kobiet. W kanałach społecznościowych Anji Rubik, oprócz sesji zdjęciowych typu fashion, możemy odnaleźć posty dotyczące praw kobiet. Anja jest silnie i emocjonalnie związana z manifestami kobiet w Polsce i na całym świecie.

Wysoki poziom edukacji seksualnej w szkołach, otwartość na homoseksulizm, tolerancja wobec osobistych wyborów – to zagadnienia, którym modelka postanowiła poświęcić więcej uwagi.

#SEXEDPL

Akcję #SEXEDPL Rubik stworzy wraz z  Dziewuchy Dziewuchom, które wspierają ją m.in. Maffashion, Robert Biedroń, Dorota Masłowska, Małgorzata Szumowska czy Maciej Stuhr.

Obejrzyjcie krótki filmik i posłuchajcie ich historii. Jak otwarcie mówią o seksie o edukacji seksualnej czy masturbacji.