Białe małżeństwo to są aseksualne związki partnerskie, które zrezygnowały z uciech cielesnych a w niektórych przypadkach nawet z całowania. Powody są różne, tak jak różni są ludzie i sytuacje z jakimi się borykają. Brzmi może troszkę dziwnie dla wielu osób, jednak to czysta prawda. Na świecie są ludzie, którzy nie mają seksualnych potrzeb, pożądania i chęci bliskości z drugim człowiekiem. Co ciekawe, wiele z osób, które są w białych małżeństwach posiadało wcześniej partnera seksualnego.

Postanowiliśmy dowiedzieć się, co jest przyczyną zawierania takich białych małżeństw

Zacznijmy od tego, że dla wielu osób seks jest czymś całkowicie normalnym, do tego buduje emocjonalną więź i rozluźnia.Zrozumiała jest czystość przed ślubem z przyczyn czysto religijnych, kiedy oddajemy się dopiero swojemu małżonkowi. Kościół jasno wypowiada się na ten temat, powinno się zrezygnować ze współżycia przed ślubem, a po nim wydać na świat potomstwo. Prawo kościele może unieważnić małżeństwo, które nie zostało skonsumowane. Dlaczego jednak, decydujemy się na to aby pozbawić siebie przyjemności? W większym stopniu przyczynia się do tego nieprzyjemne doświadczenie, które może być związane z gwałtem, pobiciem, molestowaniem, a nawet z nieudaną poprzednią miłością. W takiej sytuacji potrzeba ogromnej cierpliwości i zrozumienia przez naszego partnera. Nie jest to łatwe zdanie dla każdego z osobna. Takie związki mogą przetrwać jeżeli oboje znajdą drogę komunikacyjną i będą się nawzajem wspierać. Osoby które nie mają pociągu seksualnego i żyją w związku z ludźmi którzy posiadają swoje żądze mogą spotkać się po pewnym czasie z wieloma trudnościami w związku. Dlatego, tak ważna jest rozmowa i wspólne ustalenie celów. W wielu przypadkach może pomóc wizyta u odpowiedniego terapeuty.

Jak wygląda białe małżeństwo?

Normalnie. Pary żyją razem, razem jedzą posiłki, chodzą do kina i śpią w łóżku, tylko tyle że nie uprawiają seksu, choć są po ślubie. Nierzadko mają dzieci. Partnerzy aseksualni często mówią o tym, ze bez seksu żyje się lepiej. Oszczędzają dużo czasu i nie muszą się martwić o zdrady itp. Są to pary , które są ze sobą związane bardzo silnie emocjonalnie i duchowo. Jest to co więcej niż miłość, to szacunek całkowicie oddanie i czyste uczucie połączone z miłością. Białe małżeństwo , nie musi przez całe swoje życie być całkowicie aseksualnym. Często trwa to kilka lat, zmiany następują wtedy kiedy chce się mieć dziecko, a seks jest jedynym sposobem aby je mieć.

Anna lat 32

Obecnie jestem szczęśliwą żoną. Początki mojego zycia związane z znalezieniem połówki były trudne, mam za sobą 6 nieudanych związków,. Powody rozstania były różne. Często obwiniałam siebie i swoje ciało. Przyznam się, ze mam lekką nadwagę. ZA każdym razem było coraz gorzej, a wspólny seks był dla mnie tylko obowiązkiem a nie przyjemnością. Kiedy poznałam swojego męża bardzo się bałam, jak to z nami będzie. Jednak już po kilkunastu miesiącach przeprowadziliśmy bardzo trudną rozmowę, z której wynikło że oboje mamy ten sam problem. Oboje bardzo się kochamy, nie uprawialiśmy nigdy seksu, a jesteśmy razem 6 lat – 4 po ślubie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, najlepiej czujemy się jak się przytulamy do siebie. Powoli zaczynamy myśleć o dziecku, a przecież w kapuście go nie znajdziemy. Więc powoli z pomocą terapeuty powoli przypominamy sobie co to znaczy pożądanie.

Marta 26 lat

Moje życie było bardzo burzliwe, szczególnie w okresie nastoletnim. Jako 16stolatka nie stroniłam od seksualnego zbliżenia z kolegami często starszymi. Brałam różne narkotyki, uciekałam z domu. Kilka lat temu otrzymałam pewne „oświecenie” postanowiłam żyć w czystości. Poznałam mężczyznę, po roku wzięliśmy ślub, postanowiliśmy nie uprawiać seksu przez 2 lata aby tym oddać hołd Bogu, o którym zapomniałam jako młoda dziewczyna.

Kinga 30

Mój związek jest bardzo udany, po części. Kilka lat temu zakochałam się w swoim obecnym mężu. Było cudownie, był bardzo religijny i chciał poczekać z przyjemnościami do ślubu. Zgodziłam się bo wiedziałam, że to wyjątkowy zaszczyt i okazanie mi szacunku. Jednak teraz jesteśmy po 2 latach ślubu, coraz częściej myślę o dzieciach jednak nie doszło do skonsumowania naszego małżeństwa. A ja kompletnie nie wiem jak mam się zachować i co zrobić. Czasami mam wrażenie, ze to moja wina i nie pociągam męża jednak czuję że może mieć to jakiś gorszy powód , o którym nie wiem.