Znana od tysięcy lat na całym  świecie.  Dla jednych uznawana jest za obleśną i mało higieniczną, inni zaś rozkoszują się jej smakiem.  Czy domyślacie się co kryje się pod książkową nazwą „Cunnilingus ” ?

Najprościej tłumacząc jest to sama rozkosz, przyjemność wynikająca z pobudzania ustami i językiem żeńskich narządów płciowych.  Szczególną uwagę poświęca się łechtaczce, którą można stymulować na wiele różnych sposobów. W naszym kraju popularnie przyjęła się nazwa „mineta”.

Mineta czy  Cunnilingus?

Określenie cunnilingus można używać, jeśli mówimy o kontaktach sekualnych  homoseksulnych jak i biseksualnych. Technika ta, znana jest od wielu wieków, przez ten czas sporo odwiedziliśmy się na ten temat.  Według amerykańskich naukowców dzięki popularnej minecie, kobieta najszybciej i najłatwiej osiągnie punkt szczytowy, czyli orgazm.

Na pewno nie spotkaliście się, z o pookreśleniem „connilingus”  jest ono bardzo trudne do wymówienia, a do tego jest mało zachęcające.  Słowo to pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „srom”. Najczęściej używane w medycynie. „Mineta” uważana jest w naszym społeczeństwie jako wulgarne słowo, chociaż tak naprawdę oznacza „kotka”  z języka francuskiego „minette”.

minetka

Męskim odpowiednikiem cunnilingus jest fellatio

Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby to samo dotyczy pieszczot oralnych. W przypadku kobiet, to stymulacja łechtaczki jest najważniejsza. Niestety niewielu mężczyzn ma o tym pojęcie, maja też trudności z znalezieniem łechtaczki.  Bagatelizują tak ważną i istotną czynność, która jest wyznacznikiem kobiecej przyjemności. Mineta może być idealnym wstępem do rozpoczęcia wspaniałego seksu. Kobieta odpręża się,  jest jej przyjemnie i dużo szybciej staje się wilgotna. Mężczyzna, który wykonuje stymulację waginy, także odczuwa niewyobrażalne podniecenie.

Cunnilingus jest bardzo ważne w życiu intymnym wielu par. Istnieją jednak osoby, dla których taki rodzaj przyjemności jest niezrozumiały. Jest dla nich czymś obrzydliwym, obleśnym i niewykonalnym.  Intymne miejsca są zakazane, mamy ich nie dotykać i nie oglądać – pewne słowa przekazane nam przez rodziców, utkwiły w naszych głowach. Wiele seksualnych aspektów, są dla nas niezrozumiała, a przy tym nie chcemy się na nie otworzyć. Seks oralny to temat tabu.

I tym razem musimy odnieść się do kultur dalekiego wschodu, w chińskim taoizmie seks oralny ma kluczową rolę.  Dawniej wierzono, że utrata nasienia czy wydzielin z pochwy, zabiera nam pewien okres życia. Taoizm uznaje sobie za główny cel długowieczność.  Hindusi natomiast dążą do osiągnięcia stanu nirwany poprzez połykanie żeńskich wydzielin i spermy.