Mięśnie Kegla kobiety mają od tysięcy lat, od początku istnienia ludzkości. A tak naprawdę „odkryte” zostały dopiero kilkadziesiąt lat temu. Kobiety czuły  ucisk miedzy nogami, czuły że mogą nad nim zapanować. Ale co to takiego?  I jaki ma on związek z seksem i ciążą?

Mięśnie Kegla

Kobiety XXI wieku powinny podziękować amerykańskiemu lekarzowi Arnoldowi Kegla, który to odkrył kobiecy mięsień i dokładnie zbadał i opisał. Zaproponował on także kilka ćwiczeń, które w krótkim czasie maja fantastyczny skutek. Dzięki nim nie tylko wzmacniamy mięsień łonowo-guzicznego ale i uczymy się go kontrolować. Takie ćwiczenia świetnie sprawdzają się w łóżku przed jak i w trakcie. Maja także pozytywny wpływ na poród naturalny.

Na czym polegają ćwiczenia?

Czytając ten artykuł, możesz ćwiczenia mięśni Kegla wykonać razem ze mną. Wystarczy, że będziesz zaciskać mięśnie w okolicy pochwy. Ściskaj, puść, ściska, puść. Tak kilka razy  przez kilkanaście sekund lub minut. Możesz to wykonywać w domu, w pracy w tramwaju na siedząco, leżąco stojąco. Wysiłek mały, a co lepsze kompletnie nie widać, że to robisz. To własnie jest ćwiczenie mięśni Kegla, ściskać i puszczać – nic nadzwyczajnego! Jeśli zaczniesz już dzisiaj i ćwiczenia będziesz wykonywała regularnie ( 2 razy dziennie po 3 minuty) już po kilku dniach powinnaś zauważyć pierwsze różnice. Zauważy je także Twój partner.

Ćwiczenie mięśnia Kegla ma same zalety

Po pierwsze nasz narząd płciowy dłużej zachowa ładny wygląd. W przyszłości łatwiej będzie nam urodzić dziecko, ale co lepsze my jak i nasz partner otrzymujemy dużo większą satysfakcję seksualną. Z wiekiem i stałymi ćwiczeniami mięśnie powodują wzmocnienia, które zapobiegają nietrzymanie moczu.

Ćwiczenie nie obciąża nas, nie jest czymś niewygodnym, nie sprawia bólu ani wysiłku. Nie sprawiają nam także bólu psychicznego.

Więc jeśli nie zaczęłaś jeszcze ćwiczyć mięśnia Kegla najwyższy czas to zmienić. Będziesz zadowolona z efektów, a jeszcze bardziej zadowolony będzie Twój partner. Z biegiem czasu docenisz swój mały wysiłek i jego ogromne przyjemne skutki.