Od kiedy zaczyna się zdrada i czym ona tak naprawdę jest ? Czy kobiety są bardziej narażone na niewierność partnerów? Co skłania ich do skoku w bok?
Statystyki mówią same za siebie, przeciętny mężczyzna 13 razy dziennie myśli o seksie albo i więcej. W jednej trzeciej związków mężczyzna choć raz dopuścił się zdrady. Brzmi przerażająco. Często zdrady zaczynają się od zwykłego impulsu, który może być spowodowany smsem czy mailem. A więc dlaczego mężczyźni zdradzają?

Dlaczego on zdradza?

Nie ma konkretnego przepisu opisującego skok w bok. Możemy śmiało jednak pochwalić się naszą wiedzą iż każdy mężczyzna jest myśliwym, został zaprojektowany aby polować i  przedłużyć nasz gatunek. Brzmi zwierzęco, ale taka jest prawda nasi panowie to zwierzęta z krwi i kości. Psychologia wyjaśnia to w bardzo dziwny jak na dzisiejsze czasy sposób lecz racjonalny. Facet może zapłodnić w ciągu roku setki kobiet ale jedna kobieta w ciągu roku może urodzić tylko jedno dziecko.
My kobiety zaprogramowane jesteśmy do tego aby nosić pod sercem dziecko i je wychowywać, dlatego też rzadziej decydujemy się na przelotny seks, choć z roku na rok nie pozostajemy dłużne mężczyznom.
Wielu mężczyzn zdradza  z wielu różnych powodów. Pierwszy z nich może wydać się kobietom całkiem błahy, ale jest jednym z czynników.  Jeżeli ojciec naszego partnera zdradzał istnieje duże prawdopodobieństwo, ze jego syn powtórzy złe nawyki ojca. Co gorsze, jeżeli małżeństwo rodziców przetrwało, może się mu wydawać ze i jego przetrwa. W wielu wypadkach jest już za późno. Mężczyźni zawsze identyfikują się ze swoimi ojcami, szczególnie jeżeli z nimi świetny kontakt i wspólne hobby.

Kolejnym powodem może być małżeństwo

Mężczyźni od najmłodszych lat lubią chodzić własnymi ścieżkami szczególnie na piwko z kolegami. W małżeństwie muszą się ze wszystkiego spowiadać  a nierzadko  pytać o zgodę na wyjście.  Jeżeli mężczyzna czuje się jak zamknięte zwierzę w klatce za wszelka cenę będzie próbował się z niej wydostać. Może się buntować, sprzeciwiać co zawsze skończy się krzykiem i kłótniom, a czasami może dojść do rękoczynów.  Mogą wystąpić też takie przypadki kiedy to mężczyzna może poczuć się zaniedbany. Rutyna która w pewnym momencie wkrada się w życie, dla wielu mężczyzn jest bardzo przytłaczająca. Kobiety są bardziej odporniejsze i mają silniejszą psychikę.  Mężczyzna może szukać w innej kobiecie tylko tego czego nie otrzyma od Ciebie.

Facet musi się przytulić!

Tak samo jak Ty potrzebuje się przytulić i wygadać i przede wszystkim potrzebuje zrozumienia. Nie zawsze chodzi o seks. Seks zaspokaja nasze potrzeby bliskości tylko przez kilka minut i nie wypełnia panującej pustki.   Może być też tak że jesteście idealnym małżeństwem i nie macie problemów- z pozorów: a jednak partner zrobił numerek w bok.  Pracujesz do późna i nie masz na nic czasu ? Codzienny seks zmienił się w codzienne stosy papierkowej roboty.  Seks w ostatnim roku możesz policzyć na palcach u ręki? Czas to zmienić, zrób to dla siebie i dla swojego partnera.   Nie możesz się przepracowywać i zaniedbywać  partnerstwa. Warto kilka razy w miesiącu zorganizować czas tylko we dwoje. Może być to kolacja, spacer czy proste oglądanie filmów w łóżku. Zawsze staraj się wysłuchać partnera i wspierać go w jego troskach.

To nie Twoja wina!

Co do seksu, to że mężczyzna zdecydował się na skok w bok nie znaczy że jesteś zła w łóżku. Mężczyzna nie lubi monotonii, chce eksperymentować i poznawać cos nowego – co często objawia się wraz z wiekiem. Jeżeli Wasz seks jest udany i często  staracie się go urozmaicić możesz spać spokojnie.
Kolejnym powodem zdrady mężczyzn jest wiek. Dotyczy to szczególnie facetów po 40stce. Zauważają że nie mają już takich zręczności i umiejętności niż wcześniej. Chcąc  dowieść swojej męskości  związują się z dużo młodszymi kobietami. Początkowa fascynacja może przerodzić się w miłość. Jednak niejednokrotnie zdarza się tak, ze młodym kobietom to nie wystarcza, często też wykorzystują  materialnie mężczyzn . W takim wypadku ciężko jest im się podnieść z bólu psychicznego. Mężczyzna dużo trudniej niż my radzi sobie z świadomością powiększającej się ilości lat. Tym samym spadku atrakcyjności i możliwości seksualnych.

Niewinne sms

Wszystko zaczyna się niewinnie od wymiany emalii, kawie  z koleżanką, smsów. Często partner bierze „nocne nadgodziny” i „wyjazdy służbowe”.  Często kiedy dochodzi już do zdrady mężczyzna czuje się winny i gryzie go sumienie, dlatego aby złagodzić swój ból obdarowuje prezentami swoją partnerkę. Nigdy się jej nie przyzna, woli kupić bukiety kwiatów, biżuterię itp. Co więcej w takich sytuacjach a panie są niczego nie świadome a mężczyźni uważają że ich związek jest bardzo silny i jest z niego zadowolony.