Pages Navigation Menu

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Od kiedy zaczyna się zdrada i czym ona tak naprawdę jest ? Czy kobiety są bardziej narażone na niewierność partnerów? Co skłania ich do skoku w bok?
Statystyki mówią same za siebie, przeciętny mężczyzna 13 razy dziennie myśli o seksie albo i więcej. W jednej trzeciej związków mężczyzna choć raz dopuścił się zdrady. Brzmi przerażająco. Często zdrady zaczynają się od zwykłego impulsu, który może być spowodowany  smsem czy mailem.

Dlaczego on zdradza?
Nie ma konkretnego przepisu opisującego skok w bok. Możemy śmiało jednak pochwalić się naszą wiedzą iż każdy mężczyzna jest myśliwym, został zaprojektowany aby polować i  przedłużyć nasz gatunek. Brzmi zwierzęco, ale taka jest prawda nasi panowie to zwierzęta z krwi i kości. Psychologia wyjaśnia to w bardzo dziwny jak na dzisiejsze czasy sposób lecz racjonalny. Facet może zapłodnić w ciągu roku setki kobiet ale jedna kobieta w ciągu roku może urodzić tylko jedno dziecko.
My kobiety zaprogramowane jesteśmy do tego aby nosić pod sercem dziecko i je wychowywać, dlatego też rzadziej decydujemy się na przelotny seks, choć z roku na rok nie pozostajemy dłużne mężczyznom.
Wielu mężczyzn zdradza  z wielu różnych powodów. Pierwszy z nich może wydać się kobietom całkiem błahy, ale jest jednym z czynników.  Jeżeli ojciec naszego partnera zdradzał istnieje duże prawdopodobieństwo, ze jego syn powtórzy złe nawyki ojca. Co gorsze, jeżeli małżeństwo rodziców przetrwało, może się mu wydawać ze i jego przetrwa. W wielu wypadkach jest już za późno. Mężczyźni zawsze identyfikują się ze swoimi ojcami, szczególnie jeżeli z nimi świetny kontakt i wspólne hobby.
Kolejnym powodem może być małżeństwo. Mężczyźni od najmłodszych lat lubią chodzić własnymi ścieżkami szczególnie na piwko z kolegami. W małżeństwie muszą się ze wszystkiego spowiadać  a nierzadko  pytać o zgodę na wyjście.  Jeżeli mężczyzna czuje się jak zamknięte zwierzę w klatce za wszelka cenę będzie próbował się z niej wydostać. Może się buntować, sprzeciwiać co zawsze skończy się krzykiem i kłótniom, a czasami może dojść do rękoczynów.  Mogą wystąpić też takie przypadki kiedy to mężczyzna może poczuć się zaniedbany. Rutyna która w pewnym momencie wkrada się w życie, dla wielu mężczyzn jest bardzo przytłaczająca. Kobiety są bardziej odporniejsze i mają silniejszą psychikę.  Mężczyzna może szukać w innej kobiecie tylko tego czego nie otrzyma od Ciebie.  Tak samo jak Ty potrzebuje się przytulić i wygadać i przede wszystkim potrzebuje zrozumienia. Nie zawsze chodzi o seks. Seks zaspokaja nasze potrzeby bliskości tylko przez kilka minut i nie wypełnia panującej pustki.   Może być też tak że jesteście idealnym małżeństwem i nie macie problemów- z pozorów: a jednak partner zrobił numerek w bok.  Pracujesz do późna i nie masz na nic czasu ? Codzienny seks zmienił się w codzienne stosy papierkowej roboty.  Seks w ostatnim roku możesz policzyć na palcach u ręki? Czas to zmienić, zrób to dla siebie i dla swojego partnera.   Nie możesz się przepracowywać i zaniedbywać  partnerstwa. Warto kilka razy w miesiącu zorganizować czas tylko we dwoje. Może być to kolacja, spacer czy proste oglądanie filmów w łóżku. Zawsze staraj się wysłuchać partnera i wspierać go w jego troskach.
Co do seksu, to ze mężczyzna zdecydował się na skok w bok nie znaczy że jesteś zła w łóżku. Mężczyzna nie lubi monotonii, chce eksperymentować i poznawać cos nowego – co często objawia się wraz z wiekiem. Jeżeli Wasz seks jest udany i często  staracie się go urozmaicić możesz spać spokojnie.
Kolejnym powodem zdrady mężczyzn jest wiek. Dotyczy to szczególnie facetów po 40stce. Zauważają że nie mają już takich zręczności i umiejętności niż wcześniej. Chcąc  dowieść swojej męskości  związują się z dużo młodszymi kobietami. Początkowa fascynacja może przerodzić się w miłość. Jednak niejednokrotnie zdarza się tak, ze młodym kobietom to nie wystarcza, często też wykorzystują  materialnie mężczyzn . W takim wypadku ciężko jest im się podnieść z bólu psychicznego. Mężczyzna dużo trudniej niż my radzi sobie z świadomością powiększającej się ilości lat. Tym samym spadku atrakcyjności i możliwości seksualnych.

Niewinne sms
Wszystko zaczyna się niewinnie od wymiany emalii, kawie  z koleżanką, smsów. Często partner bierze „nocne nadgodziny” i „wyjazdy służbowe”.  Często kiedy dochodzi już do zdrady mężczyzna czuje się winny i gryzie go sumienie, dlatego aby złagodzić swój ból obdarowuje prezentami swoją partnerkę. Nigdy się jej nie przyzna, woli kupić bukiety kwiatów, biżuterię itp. Co więcej w takich sytuacjach a panie są niczego nie świadome a mężczyźni uważają że ich związek jest bardzo silny i jest z niego zadowolony.

Komentarze

comments