Z biegiem lat męskie oczekiwania względem kobiet ulegają wielu zmianom.  Przyczyny na pewno należy szukać w otaczającym nas świecie, który w zawrotnym i rewolucyjnym tempie ulega zmienia nasze gusta. Media kreują nam osoby,  które w naszej podświadomości.  Raport jaki przygotowała grupa Redd’s  jest  nie tyle ciekawy co zaskakujący. Raport odpowiada na wiele interesujących pytań. Badanie przeprowadzone przez TNS Polska odkrywa całą prawdę o mężczyznach.

Tym razem na pytania dotyczące kobiet, mężczyzn, związków, zazdrości czy zdrady odpowiadali tylko panowie, a analiza ich odpowiedzi może posłużyć kobietom jako instruktaż do tego, co mogą zrobić, żeby zdobyć serce mężczyzny na długo. Raport podpowiada także czego nie robić, żeby nie zrazić do siebie ukochanego faceta. – komentuje dr Tomasz Sobierajski, doktor socjologii z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Prezentujemy wybrane statystyki:

O czym najczęściej rozmawiają mężczyźni? Na pierwszą myśl, rzuca się piłka nożna, sport a może praca. Redd’s  pokazuje, że statystyki wyglądają całkowicie inaczej:

84% mężczyzn, podczas rozmów, dyskutuje o kobietach.

61 % mężczyzn dyskutuje o pracy

39 % mężczyzn rozmawia o sporcie

Jak to jest z kobietą idealną ? Czy ona istnieje ? Czy za główne kryterium odpowiada nasz wygląd i rozmiar stanika ? Jak wynika z badań, dla mężczyzn ważny jest charakter i to czy kobieta jest… dziewicą.

Ideałem Polaków nie jest niezależna, silna, odpowiedzialna, postępowa kobieta. Kobiecy wzór, według polskich mężczyzn to ciągle wytwór patriarchatu, za którym widocznie wielu mężczyzn tęskni. Dla badanych najważniejszą cechą w odniesieniu do kobiet była chęć tychże do posiadania dzieci. To było najwyższe wskazanie spośród całej listy „atrybutów” kobiety. Im bardziej kobieta chce mieć dzieci z danym mężczyzną, tym jest dla niego atrakcyjniejsza. –zauważa dr Tomasz Sobierajski.

77 % mężczyzn lubi gdy kobieta rozpoczyna flirt.

75% mężczyzn lubi być zapraszanych na randkę przez kobietę.

66% mężczyzn nie lubi, gdy kobieta płaci za siebie.

78% mężczyzn, uważa, że kobieta nie powinna sama wychodzić na imprezę.

83% mężczyzn, uważa że kobiety wygłaszają feministyczne poglądy.

Czego mężczyźni zatem, nie lubią u kobiet ? Płaskich piersi, cellulitu, a może dużych ud ? Może też za dużo  gadamy i narzekamy ? Statyczycznie prezentuje się to tak :

86% nie lubi, kobiety przeklina

91% mężczyzn, uważa że kobieta nie powinna często zmieniać partnerów

93% mężczyzn,  nie lubi gdy kobieta nadużywa alkoholu.

To jeden z najbardziej zaskakujących kulturowo wniosków z badania. Wbrew stereotypom, mężczyźni nie są jednokomórkowymi samcami myślącymi tylko o seksie. Potrzebują bliskości, zaangażowania i rozmowy – komentuje Tomasz Sobierajski, socjolog.

O co są zazdrośni mężczyźni ? Okazuje się, że współcześni mężczyźni są nieufni wobec kobiet. Nie ufają im.

45 % mężczyzn  jest bardziej podejrzliwych, gdy ich kobiet odmawia seksu

79% mężczyzn uważa, ze zdradą jest pocałunek

39% mężczyzn uważa, że zdradą jest flirt w internecie

Kobieta-idealna-infografika-791x1024 Oczekiwania-wobec-kobiet-infografika-682x1024