Męskie nasienie to dziś coś więcej niż substancja do zapłodnienia. Odkryto jej unikalne i niespotykane właściwości, są znacznie bogatsze niż myślano wcześniej. Wykorzystywana jest w branżach kosmetycznych czy farmaceutycznych. To dziś prawdziwa żyła złota… Zobaczcie ciekawostki na temat spermy, o których nie mieliście pojęcia!

Sperma w liczbach

Sperma to nic innego jak ludzka, męska wydzielina. Jej głównym zadaniem jest rozmnażanie czyli dotarcie do komórki jajowej kobiety i jej zapłodnienie.  Najczęściej jeśli mówimy o spermie myślimy też o plemnikach, jednak plemników nie jest wcale tak dużo jak myślimy.

  • Jedna porcja spermy waha się między 3 a 5 ml
  •  Sperma podczas wytrysku osiąga prędkość 45 km/h (rekord wynosi 70 km/h. )
  • Podczas całego życia mężczyzna ma około 7200 wytrysków
  • Jeden wytrysk to ok. 500 milionów plemników
  • Plemniki mogą żyć nawet 72h
  • Plemniki dochodzą do komórki jajowej kobiety w 5 minut
  • Średnio orgazm u mężczyzny trwa 8 sekund
  • Średnio mężczyzna traci w wyniku wytrysku około 13 litrów spermy przez całe życie. (36 litrów spermy tyle oddał rekordzista)
  • Jeden wytrysk to 10 kcal

CIEKAWOSTKI NA TEMAT SEKSU >>>TUTAJ <<

 

Co więc oprócz plemników znajduje się w spermie?

Plemniki stanowią jednak 1% zawartości spermy. W składzie substancji znajdziemy także witaminy: B12 i C, aminokwsy, węglowodany, lipidy, przeciwutleniacze, a także cholesterol. Nic więc w tym dziwnego, że po dokładnym zbadaniu substancji jakie znajdują się w spermie, naukowcy wprowadzili je jako dodatkowy produkt do różnych produktów. Może i dla niektórych brzmieć to dziwnie, lub nawet obrzydliwe. Ale sperma to ogromny potencjał i złota substancja.

Co poprawi jakość spermy?

Aktywny tryb życia i zdrowa dieta.  Oczywiście regularne współżycie seksualne, spożywanie witamin E i A oraz selen i cynk.  Spożywanie ananasa poprawia smak spermy.  Wg „The Daily Mail”  najkorzystniejsza dla spermy jest… marchewka. Ze względu na bardzo dużą zawartość naturalnych przeciwutleniaczy i karotenoidów. Dzięki temu można poprawić wydajność spermy nawet o 8%!

Ciekawostki na temat spermy

Kosmetyki

Sperma posiada przeciwutleniacze, które fantastycznie sprawdzają się w kosmetyce. Przeciwutleniacze posiadają właściwości nawilżające, ujędrniające i świetnie sprawdzają się w walce z skórą trądzikową. Redukuje zmarszczki nawet o 20%. W SPA w Nowym Jorku można zafundować sobie zabiegi na twarz z dodatkiem sperminy – koszt 250$.

Antydepresanty

Udowodniono naukowo, że ludzka sperma pomaga w depresji, chorobie która szczególnie dotyka kobiet. Przeprowadzono badania, które m.in wykazały że kobiety chorujące na depresję i uprawiające seks bez zabezpieczenia wykazały poprawę stanu zdrowia. Za taką sytuację prawdopodobnie odpowiada składnik prostaglandyny, jednak nie jest to do końca udowodnione.

Uczulenie na spermę

Tak to prawda. Aż 12 % kobiet jest uczulonych na męską spermę. Człowiek po kontakcie z ludzka spermą może mieć podrażnioną i czerwoną skórę, mogą pojawić się krostki lub swąd. Nierzadko odnotowano problemy z oddawaniem moczu czy wstrząsu anafilaktycznego.  Ciekawe jest to, że uczulenie na spermę nie wyklucza zajścia w ciążę. Ponieważ alergia nie dotyczy plemników, które są jednym z składników spermy. Jak wynika z badań Human Fertility.

Problem z płodnością

Współczesny tryb życia stres, palenie papierosów, narkotyki – to m.in sprzyja obniżaniu jakości spermy. Światowa Organizacja Zdrowia obniżyła nawet właściwą ilość plemników w 1 ml ejakulatu z 60 do 15 milionów. Niestety przez to, coraz więcej mężczyzn boryka się z problemami bezpłodności.  Przede wszystkim mężczyźni nie powinni trzymać laptopów i innych urządzeń wytwarzających ciepło na kolanach, blisko jąder. Może to spowodować produkcję tzw. „leniwych plemników”.