W dzisiejszych czasach, rzadko która osoba ma tylko jednego partnera seksualnego do końca życia. Często, aby znaleźć tego jednego, trzeba pokosztować innych. Czy 6 partnerów to dużo czy mało? Czy to ile mamy partnerów seksualnych wpływa na nasze życie? Sprawdź!

Ile mamy partnerów seksualnych

Została przeprowadzona ankieta przez portal Superdrug.com na temat liczby partnerów seksualnych. W anonimowej ankiecie wzięło udział ponad 2 tysiące osób. Były to osoby nie tylko z Stanów Zjednoczonych ale także z Europy. Pytania dotyczyły życia intymnego. Wyniki okazały się zaskakujące.

Wyniki ankiety

Jak sądzicie, kto ma więcej partnerów seksualnych mężczyźni czy kobiety? Wg badań przeprowadzonych przez portal Superdrug.com okazuje się, że kierownictwo w tym temacie przejmują kobiety. To właśnie płeć piękna cieszy się większą liczbą partnerów seksualnych. Średnio mają ich 7 w ciągu swojego życia. Mężczyźni natomiast mają ok. 6 partnerek w swoim życiu.

Infografiki

Na podstawie ankiety przygotowano kilka infografik, które dokładnie obrazują zagadnienie. Infografiki zostały podzielone na strefy geograficzne. Warto zauważyć, że w Europie przewodnictwo w liczbie partnerów seksualnych mają Brytyjczycy średnio ok. 7 partnerów. Bardzo słabo wypadli Włosi – średnio 5 partnerów. Niestety Polska nie brała udziału w badaniu.

Fot.Superdrug.com

Fot. Superdrug.com

Fot.Superdrug.com

Fot. Superdrug.com

Ciekawostki

Bardzo ciekawy jest fakt, że badani mężczyźni uznali że kobiety które mają więcej niż 14 partnerów w swoim życiu ” są rozwiązłe” i „źle się prowadzą”.  Górna granica uznana przez kobiety to  15 partnerek dla mężczyzn. Powyżej tej liczby kobiety uważają, że facet „używa tylko kobiety do seksu”. Wspólnie jednak przeznali, że w całym życiu można mieć maksymalnie 7 partnerów.

Dane ankiety ujawniły, że 3 na 10 badanych partnerów dowie się o liczbie partnerów seksualnych swojego obecnego partnera, ( i będzie ona dla niego za wysoka) to jest to powód do zerwania stosunków.  Prawie 18% panów zawyża liczbę swoich kochanek.  Chcąc poczuć się bardziej męsko i nierzadko popisać się przed innymi.  Panie także lubią podać inny wynik niż w rzeczywistości – robi tak ok. 8% ankietowanych.