David Weeks nie neguje zdrowego trybu życia: odpowiednie posiłki, sport – to także odpowiada za długą młodość. Analizowała w swoich badaniach wszystkie te aspekty, jednak wyniki jego badań wyraźnie wskazują, że lekarstwem na młodość jest sex. Co ciekawe, chodzi o seks z miłości z jednym stałym partnerem. Poczucie bezpieczeństwa jak i przyjemność wynikająca z uczuć jest dla nas najlepszą receptą na zachowanie młodego wyglądu. Zdrady czy częste zmienianie partnera nie sprzyja naszym komórką w organizmie.
Wracając do sportu jogging, siłowania – są zdrowym sposobem na życie, ale nigdy nie zastąpią nam seksu. Pomyślicie pewnie : ” Co jeśli jestem singlem?”.  Czy masturbacja ma taki sam efekt ? Niestety, nie. Masturbacja pozwala nam jedynie zaspokoić nasze zwierzęce żądze i odstresować się. Nie ma jednak nic wspólnego z odmładzaniem.
fot-fotolia

 Według David Weeks w swoim eksperymencie, odkrył że trzeba minimum uprawiać seks 3 razy w tygodniu. Bez względu na wiek i płeć. Im wyższe libido tym lepiej. Nazywa to nawet „dobroczynną małżeńską harmonią”. Czy w takim wypadku jest wielce wierzącym człowiekiem? Tego nie wiemy. Jednak wyniki jego badań, mogą zrewolucjonizować świat i niejedno społeczeństwo.

– Dobroczynne substancje, m.in. dopamina i oksytocyna, wydzielają się intensywniej, jeśli parę łączy głęboka więź – tłumaczy Krzysztof Tryksza, seksuolog.

Chcesz odmłodzić się przez przygodny seks? Tym sposobem narazisz się raczej na przedwczesne starzenie. Strach przed chorobami, niechcianą ciążą, niepewność, czy się sprawdzisz w łóżku, poczucie winy, jeśli w grę wchodzi romans– to stresogenne czynniki. Poważnie osłabiają układ immunologiczny – ostrzega David Weeks. Skoki w bok, płatny seks – tego lekarz nie zapisze ci na receptę.Kolejna część eksperymentu jest jeszcze bardziej zaskakująca. Seks odmładza, ale orgazm nie jest konieczny, liczy się sama przyjemność wynikająca z bliskości.Ważne jest też to, czy masz ochotę na seks. Bo jesli bedziesz się do niego zmuszać, aby się odmłodzić – niestety, ale efektu nie osiągniesz.

WNIOSKI ABY SIĘ ODMŁODZIĆ

 

– Seks tylko z 1 stałym partnerem do końca życia

– Seks tylko jak mamy na to ochotę

– Seks 3 razy w tygodniu minimum

 

Wyniki badań opublikował Instytut Kinseya.