Istnieje mnóstwo różnych teorii dotyczących randek. Chcesz poznać przepis na udaną randkę? Uśmiech wymieszać z samopoczuciem, następnie zadbać o fryzurę i makijaż oraz sukienkę. Szczypta pozytywnego nastawienia, seksapilu i naturalnego uroku. Wszystko dokładnie połączyć, aby harmonizowało ze sobą. Następnie zająć się atmosferą, którą tworzymy z intymnego nastroju. Gdy wszystko połączymy dodajemy szczyptę egoizmu – lecz starajmy się nie dodać go za dużo. Jak powinna wyglądać udana randka?

Składniki:

  • Uśmiech od ucha do ucha
  • Ładna fryzura
  • Delikatny makijaż
  • Idealna sukienka
  • 100% dobrego samopoczucia
  • ½  szkl. intymności
  • Szczypta egoizmu

Pierwsza randka

Takim lekkim akcentem, chciałabym podkreślić idee randki. Nie oszukujmy się, mężczyzna jak i kobieta spotykają się tylko w 2 celach ściśle związanych ze znajomością. Pierwszy cel wiąże się ze znalezieniem partnera czy partnerki na stałe, drugi związany jest z potrzebami seksualnymi. Niewątpliwie różnią się od siebie i z biegiem czasu łączą. Słynna zasada 5 randek jest nadal aktualna. O tyle jest to dobry kanon co reguła – którą znają nawet mężczyźni. Czyli nikt nic nie mówi, ale każdy wie – o co chodzi. Ty jako kobieta musisz przede wszystkim zainteresować swoją osobą mężczyznę. Ważny tutaj jest oczywiści Twój charakter– jego największe zalety. Ale także wygląd. Nie prawdą jest, że powinno patrzeć się  tylko na nasz wewnętrzny wygląd.  Nasza twarz, postura czy ciuch, są pierwszym symptomem, na który zwracają uwagę mężczyźni. Facet nie obejrzy się za kobietą w zbyt dużej sukni do ziemi i tłustymi włosami. Priorytetem jest odpowiednia pielęgnacja siebie, swojego wyglądu. Nie musisz być chuda, aby być piękna. Wystarczy odpowiedni szampon, pilniczek do paznokci i depilator do nóg – i oczywiście dobrze dobrana garderoba. Gdy już umówicie się na konkretny termin i miejsce – musisz przystąpić do akcji – czyli wyglądać idealnie – ale tak aby się zbytnio nie napracować.

Idealne miejsce

Miejscem pierwszego spotkania może być kolacja w restauracji czy kino – wszystko zależy od „dobrej woli” organizatora. Przede wszystkim musisz zrobić maseczkę oczyszczającą dobrze (nawet kilkakrotnie) umyć włosy tak, aby pachniały dobrym szamponem do włosów.  Mężczyźni lubią kobiety w rozpuszczonych włosach – jeżeli masz krótkie – problem z głowy.  Dokładnie je rozczesz, obetnij rozdwojone końcówki u fryzjera ( lepiej nie rób tego sama) i delikatnie ułóż tak aby wyglądały naturalnie. Koki i wymyślne fryzury mogą być źle odebrane – jako nachalne szukanie partnera, możesz wyglądać jak zdesperowana kobieta, lub panna lekkich obyczajów. Sukienka to 100% sukcesu, jeżeli jest w czarnym kolorze lub w delikatnym odcieniu. Unikaj krwistej czerwieni, za sprawą której ciężko się skupić. Powinna podkreślać twoje walory i ukrywać mankamenty. Nie za duży dekolt i nie za krótka ani nie za długa długość 6 cm przed kolanem starczy. Zbyt wyzywający dekolt, może popsuć wam relacje ze względu na to ze Twój rozmówca może patrzyć ci się w piersi a nie w oczy. Natomiast makijaż , powinien podkreślać nasze oczy a nie je ukrywać w tonie cieni do powiek. Delikatne pastelowe i cieliste kolory i mocno wytuszowane rzęsy są idealne. Żaden mężczyzna nie lubi przysadzistych makijaży i „tapety” na twarzy. Bądź kobieca, nowoczesna ale i naturalna.

O czym rozmawiać i co robić?

Na pierwszej randce jedyną rzeczą jaką możesz zrobić, to starać się nie mówić za dużo i w kółko o sobie.  Daj rozmówcy dojść do słowa, pozwól skończyć mu zdanie i zadawaj pytania. Pokaż że się nim interesujesz. Jeżeli jednak po kilku minutach Twoje zainteresowania zaczynają spadać pozostań po prostu miła i kulturalna.
Rozmowa zazwyczaj toczy się na temat standardowych pytań typu : Skąd jesteś? Czym się zajmujesz? Co lubisz itp. Nikt nie mówi, ze jest to złe jednak unikaj pewnych tematów, które powinny pozostać nie tknięte na randkach. Nie powinno mówić się o byłych związkach, chłopakach porównywać ich itp.  Jest to absolutnie zabronione. Jeżeli nadal myślisz o swoim ex i mówisz o nim, lepiej zrezygnuj z randki – nie jesteś jeszcze na to gotowa. Twoje wspomnienia mogą urazić mężczyznę, w pędzić go w zakłopotanie albo co gorsza wyrobi sobie o Tobie zdanie, które całkowicie odbiega od Twojego prawdziwego oblicza. Dlatego, temat Ex – zakazany. Nie powinno się wspominać także na tematy związane z polityką, religią, śmiercią, pieniędzy itp. Ogólnie na wszystkie „śliskie” tematy. Możemy do nich napomnieć w późniejszej fazie rozwoju znajomości.

Jak powinna wyglądać udana randka?

Pamiętaj, że nie tylko Ty się masz starać. Mężczyzna także powinien zachować się kulturalnie, zabrać w ciekawe miejsce i być nienagannie wyszykowany.  Rozmowa to jego główny punkt zwrotny- to on powinien Cię czym zainteresować i zachęcić do dalszej konwersacji. Jak to zrobi ? To już zależy od jego weny twórczej. Zwróć uwagę na jego gesty jeżeli patrzy ci w oczy uśmiecha się i zadaje ci pytania – jesteś na dobrej drodze do następnej randki. Jeżeli nie, trudno! „Tego kwiatu jest pół światu” jak to mówią.