Marina Abramović jest znaną artystką od wielu lat, nazywana babcią stylu performance. Nurt ten za główny obiekt, ośrodek sztuki wykorzystuje ciało. Ciało samej artystki jest  przedmiotem wykorzystywanym do tworzenia sztuki. Pokazuje i zwraca uwagę na wile codziennych i ważnych aspektów naszego życia.

Przedstawiamy Wam, krótki kilka minutowy film, który przedstawia część jednego z doświadczeń Mariny.  Wydarzenie nazwane  ” The Artist is present”, było związane z osobami nie związanymi z sztuką, każdy mógł przyjść i wziąć w tym udział.  Przez kilka chwil artystka  patrzyła nieruchomo na daną osobę, sama przez kilkanaście godzin siedziała na krześle nie podnosząc się i nic nie mówiąc. Pokazała, że komunikacja miedzy ludzka może odbyć się bez zbędnych słów czy gestów wystarczy spojrzenie.

Zobaczcie, jak zareaguje artystka gdy zobaczy swoją dawną wielką miłość. Marina i Ulay poznali się w latach 70tych. Po latach związku postanowili się rozstać i przejść wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego i na samym środku spotkać się po raz ostatni i nigdy wiecej.

Prawdziwe emocje, uczucia bez słów.